• به روزرسانی: 1401/07/19
  • بازدید: 5442
تست ضخامت ورق پیمانکار عرشه فولادی
تست صداقت فروشنده ورق عرشه فولادی

ممکن است هنگام تحویل ورق عرشه فولادی، این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توانیم مطمئن شویم که ضخامت ورق های دریافت شده، همان ضخامتی است که پیش فاکتور کرده ایم. به هر حال، این حق شماست که به ازای هزینه ای که می کنید، عرشه های فولادی مرغوب و باکیفیت دریافت کنید.

در برخی از پروژه ها که نیاز به فروش ورق عرشه فولادی است، دیده می شود که کارفرمایان از گران قیمت بودن ورق های عرشه فولادی شکایت دارند. چرا که قیمت ورق عرشه های فولادی که در پیش فاکتورها ذکر شده اند، بر اساس سلیقه سازنده محترم نبوده و به نظر گران می رسد.

ضخامت ورق عرشه فولادی

تست صداقت فروش ورق پیمانکار عرشه فولادی

ضخامت ورق عرشه فولادی؛ از نکات مهم هنگام تحویل عرشه های فولادی

در تیم فنی شرکت، تحقیقات زیادی مبنی بر اینکه چرا برخی از شرکت ها و زیرمجموعه های فروش عرشه های فولادی، ورق ها را با قیمت پایین به فروش می رسانند، انجام شد. در این زمان متوجه شدیم که برخی از افراد برای کاهش هزینه ها و جذب مشتری بیشتر، ضخامت کمتری از عرشه های فولادی را به مشتریان تحویل می دادند. این در حالی بود که مشتری، اقدام به خرید ورق عرشه های فولادی با ضخامت های بیشتر کرده بود.

محاسبه اندازه ورق های عرشه فولادی، کاری سخت و دقیق است. به خصوص اگر فرمینگ عرشه های فولادی انجام شده باشد. بنابراین، بهترین راهکار برای تشخیص صداقت فروشندگان ورق های عرشه فولادی فرمینگ شده، محاسبه کردن متراژ کار، وزن باسکول ورودی ورق های ارسال شده به کارگاه و تطبیق دادن آن هاست.

بنابراین، می توان با در نظر گرفتن وزن مخصوص ورق عرشه فولادی با ضخامت ذکر شده در فاکتور، می توان تشخیص داد که آیا ضخامت ورق های عرشه های فولادی متناسب با فاکتور خریداری شده هستند یا خیر.

ضخامت عرشه فولادی

خرید بهترین ورق عرشه های فولادی

استفاده از آزمایشگاه تست ضخامت برای راستی آزمایی پیمانکاران

یکی دیگر از روش هایی که با کمک آن می توان ضخامت ورق های عرشه های فولادی را اندازه گیری کرد، کمک گرفتن از تست های ضخامت است. میکرومتر و ضخامت سنج دستی، می توانند بدین منظور مورد استفاده قرار گیرند. اما همانطور که ذکر شد، با توجه به اینکه ورق های سقف عرشه های فولادی فرم داده شده اند و دارای پیچ و خم های مختلف می باشند. امکان اندازه گیری ضخامت با کمک این دستگاه ها به سادگی امکان پذیر نیست. حتی اگر بتوانید ضخامت را اندازه گیری کنید، نمی توانید بر روی صحت نتایج خودتان اطمینان حاصل کنید.

جمع بندی نهایی

طبق توضیحات داده شده در این مقاله، ضخامت ورق عرشه فولادی تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت این ورق ها دارد. اما عامل دیگری نیز بر روی قیمت ورق ها تاثیر می گذارد که آن هم گرید ورق ها است. گرید A ورق عرشه فولادی، گران ترین ورق های عرشه فولادی محسوب می شود که کیفیت بسیار بالایی نیز دارد. لازم است که برای تست صداقت از فروش ورق توسط پیمانکار، حتما گرید ورق نیز تشخیص داده شود. برای تشخیص گرید ورق، لازم است که عرق رول قبل از رول فرمینگ و یا پلاک روی ورق های گالوانیزه را بررسی کنید.

خوشبختانه، بسیاری از فروشندگان ورق عرشه فولادی از صداقت زیادی برخوردارند. اما هنوز هم برخی از فروشندگان برای جذب مشتری بیشتر، اقدام به ارائه ورق های بی کیفیت و یا کم ضخامت تر به مشتریان خود می کنند.