• به روزرسانی: 1401/07/23
  • بازدید: 6058
روش زیرسازی عرشه فولادی

برای زیرسازی سقف عرشه فولادی، راهکارهای مختلفی وجود دارند. برخی از افراد، به زیرسازی های نوین و آماده مانند کناف علاقه مندند برخی از افراد دیگر نیز به زیرسازی های قدیمی مانند سفید کاری و گچ کاری علاقه مند هستند.

زیرسازی سقف عرشه فولادی و کناف

زیرسازی سقف عرشه های فولادی

زیرسازی سقف با کناف

زیرسازی سقف با کناف، هم زیبایی بیشتری دارد و هم با سرعت بالایی قابل اجراست. البته متاسفانه، در ایران با کاهش سرعت اجرای کناف، کیفیت نیز کاهش پیدا می کند. چرا که برخی از کناف کاران برای اجرای این نوع سقف با سرعت بیشتر، از یکپارچگی و اجرای منسجم این نوع سقف خودداری می کنند. شاید کیفیت پایین سقف کناف باعث شده است که برخی از مهندسین این نوع سقف را غیرمناسب بدانند؛ اما واقعیت این است که مشکل برای اجرای این نوع سقف است. بنابراین، می توان با اجرای کناف به صورت اصولی، شاهد بهبود کارایی آن بود.

زیرسازی سقف با گچ

یکی دیگر از روش های زیرسازی سقف عرشه فولادی، استفاده از گچ و سفید کاری است. برای اجرای این نوع سقف، لازم است که شبکه های میلگردی و قوطی فلزی، مورد توجه قرار گیرند. این روش یکی از بهترین روش ها برای زیرسازی سقف است، به خصوص اگر به کناف کار حرفه ای دسترسی نداشته باشید. در نظر داشته باشید که سقف های تیرچه فوم که بدون شبکه فلزی زیرین اجرا می شوند، می تواند باعث ایجاد ترک در در دراز مدت گردد.