• به روزرسانی: 1396/08/06
  • بازدید: 4773
پیش نیاز اسکلت جهت اجرای عرشه فولادی

 

اسکلت فلزی وسقف عرشه فولادی

قبل ازاجرای سقف عرشه فولادی رعایت چه نکاتی مهم است

 نکات مهم درمورد اسکلت فلزی جهت اجرای سقف عرشه فولادی:

  1. حتما"  همه تیرهای اصلی و فرعی میبایست بال فوقانی آنها در سطح پلان در یک تراز ارتفاعی باشد ،
  2.  عدم رعایت این موضوع موجب می گردد ورق های گالوانیزه عرشه فولادی بصورت صحیح روی تیرها قرارنگیرند و این مساله  علاوه بر فیکس نشدن کامل ورق ها  در زمان اجرای گلمیخ مشکلاتی ایجاد می نماید ، و باعث افزایش حجم بتن بر روی سقف می گردد  .
  3. بطور معمول در یک ساختمان مسکونی فاصله تیرهای فرعی در زمان اجرای ورق 0/8 میلیمتر حداکثر 2/50 متر و با ورق 0/9 میلیمتر حداکثر 2/70 و با ورق 1/00 میلیمتر حداکثر 2/90 رعایت گردد . عدم توجه به این موضوع باعث خیزبرداشتن ورق ها از نمای زیر و در هنگام بتن ریزی باعث تنش بالای ورق گالوانیزه و  شکم دادن سقف خواهد شد  .
  4. حداکثر ضخامت رنگ و یا ضدزنگ در روی بال فوقانی تیرهای اصلی و فرعی 40 میکرون باشد . و عدم توجه به این موضوع باعث تضعیف کیفیت جوش گلمیخ به سازه فلزی می گردد  .
  5. در صورتیکه اتصالات سازه فلزی با پیچ و مهره و فلنچ می باشد حتی المقدور سعی گردد پیچهای سطح فوقانی فلنچها رو به پایین باشد و مهره در زیر سطح بال بسته شود و عدم توجه به این موضوع  نه تنها باعث جلوگیری از نشستن کامل ورق بر روی سطح بال میگردد در ضمن در زمانیکه احیاناً سقف بخواهد جمع آوری گردد به دلیل مدفون شدن مهره  و سر پیچ در بتن نمیتوان اتصالات را به راحتی دمونتاژ کرد  .
  6. وزن بار مرده سقف عرشه فولادی حدود 210 کیلوگرم در متر مربع می باشد .
  7.  بر خلاف سقفهای تیرچه کرومیت و تیرچه فوندوله در زمان اجرای سقف عرشه فولادی تراز سقف 13 سانتی متر بالاتر از سطح پلها قرار خواهد گرفت ، پس در زمان اجرای اسکلت فلزی این موضوع را در نظر بگیرید تا دچار کاهش ارتفاع نگردیدو اصطلاحا" پله ها سرگیر نباشند .
  8. در سقف عرشه فولادی امکان اجرای کنسول آنهم فقط تا 25 سانتی متر با ورق 0/8 میلیمتر در جهت موازی با ورق عرشه امکان پذیر است ، پس سعی نمایید پلهای محیطی را در زمان محاسبه و اجرای اسکلت در منتهی علیه ستون قرار دهید تا در زمان دیوار چینی احتیاج به زیر سازی و نبشی کشی نداشته باشید .

درصورتیکه قصد اطلاع از قیمت و خریدعرشه فولادی را داریدکلیک فرمایید.

کارشناسان شرکت فولادکبیر در اولین فرصت آماده پاسخگویی به مشتریان محترم میباشند.

 

اسکلت فلزی وسقف عرشه فولادی