• به روزرسانی: 1396/08/06
  • بازدید: 5477
مزایای سقف عرشه فولادی

مزایای سقف های سبک عرشه فولادی در ساختمان چیست

● بالا بودن ۱۱ برابری سرعت اجرا و کاهش زمان اتمام پروژه و صرفه اقتصادی
● صرفه جویی در مصرف بتن، کاهش وزن دال و  کاهش وزن مرده و سبک سازی ساختمان
● سیستم صنعتی سازی شده و کاهش خطاهای ناشی از عملکرد انسانی
● افزایش فواصل تیرریزی، کاهش مصرف فولاد اسکلت
● مقاومت فوق العاده نسبت به آتش سوزی و زلزله
● امنیت اجرای بالاتر در محیط کارگاه ساختمانی
● امکان بتن ریزی همزمان کلیه طبقات
● دسترسی بسیار آسان به تاسیسات
● تشکیل دیافراگم صلب سقف
● هزینه تمام شده ارزان تر
● کاهش ضخامت سقف
● کاهش لرزه ساختمان
● کاهش انتقال صدا
● کاهش ۸ درصدی وزن سازه و فولاد مصرفی
● حذف شمع، قالب بندی و برخی تیرهای فرعی
● منطبق با ضوابط مبحث دهم مقررات ملی ساختمان
● مورد تایید فنی مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی
● گواهینامه مدیریت کیفی ISO 9001

 

معایب سقف های عرشه فولادی

  •  سختی استفاده در اسکلت های بتنی بهمراه الزام تمهیدات خاص 
  • بدلیل اینکه در اسکلت بتنی باید تراز به تراز سقف ها بهداز ستونها اجرا شوند لذا هم از نظر زمان اجرا و هم از نظر دستمزد تیم اجرایی علی الخصوص در مساحت های پایین تر صرفه اقتصادی ندارد.

توضیحات:

  • سرعت بالا
  • سبکی
  • مقرون به صرفه بودن  استاندارد
  • مدرن بودن و ایمنی بالای سقف‌ های عرشه فولادی از مزایای سقف عرشه فولادی نسبت به سایر سقف‌هاست . 

 

  • سقف‌های عرشه فولادی به سقف هایی گفته می‌شود که با استفاده از دو متریال ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی ، این نوع سقف اجرا می‌شود. از بخش‌های اصلی سقف‌های عرشه فولادی باید به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود.منظور از سقف عرشه فولادی مقطع خمشی مختلطی است که از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل و گل میخ‌ها، که با آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی به اجرای این نوع سقف اقدام می‌شود. یکی از مقرون به صرفه ترین روش‌های ساخت سقف برای ساختمان‌ها سامانه‌های مرکب دال فولادی ،بتنی است که این سامانه متشکل شده از مقاطع مختلط دال بتن مسلح بر روی ورق‌های ذوزنقه‌ای که به تیرها و شاه تیرهای فولادی وصل می‌شوند.از مزایای سقف عرشه فولادی در مقایسه با سقف‌های متداول در سازه‌های فلزی ساختمان‌ها می توان به وزن کم آن اشاره نمود که با بکارگیری عرشه‌های فولادی در سقف‌های کامپوزیت سرعت اجرا شدن سقف را بطرز خارق العاده‌ای بالا می برد که در این سرعت هزینه‌ های جاری و تمام شده پروژه‌های بزرگ را کاهش می دهد .افزایش سرعت اجرا و حذف مواد و روش‌های سنتی وقت گیر و هزینه بر از عوامل  صنعتی سازی می باشند وصنعتی سازی سقف با ایجاد سقف عرشه فولادی به‌ عنوان یکی از قسمت‌های مهم ساختمان تاثیر خارق العاده‌ای در تسریع ساخت ایفا می‌کند . چنانچه از روش‌های مدرن در اجرای سقف به‌کار گرفته شود ، پروژه در مدت زمان کم و مناسبی به اجرا درمی آید .

در ادامه به توضیح هریک از موارد ذکر شده پرداخته می‌شود :

سرعت : اجرای سقف‌های عرشه فولادی سریع و بسیار ساده هستند. به گونه‌ای که درسریعترین نوع آن ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مربع در یک روز تحویل داده می‌شود ، بیش از ۵۰% زمان اجرای سقف‌ها را گاهش می‌دهد، نیاز به شمع گذاری ندارد، نصب آن آسان است ، می‌توان بتن ریزی چند سقف را همزمان انجام داد همچنین عملیات قالب بندی و باز کردن مجدد را حذف کرده است .

سبک بودن: حدود ۲۵% از بار مرده سقف را کم می‌کند ،۱0 تا ۳۰% در فولاد سازه فلزی صرفه جویی می‌شود ،۴۰ تا ۷۰% مصرف میلگرد سقف را کم می کند ، در مصرف بتن۱۰ تا ۱۵% صرفه جویی می شود همچنین  می توان ورق عرشه فولادی تا ۲0۰۰ متر مربع در یک تریلر حمل نمود .

 

بعلت ازدیاد مجریان شخصی و مشاهده بسیاری از اجراهای غیرتخصصی و خارج از آیین نامه های تعریف شده و آسیب های مالی به کارفرمایان و نیز تبعات جانی در طول مدت زمان لذا مدنظر داشته باشین همیشه با شرکتهای معتبر متال دک همکاری فرمایید.

 

درصورتیکه قصد اطلاع از قیمت و خریدعرشه فولادی را داریدکلیک فرمایید.

کارشناسان شرکت فولادکبیر در اولین فرصت آماده پاسخگویی به مشتریان محترم میباشند.

روش طراحی عرشه فولادی