• به روزرسانی: 1399/10/02
  • بازدید: 2052
فرمینگ ورق گالوانیزه

 

رول فرمینگ چیست؟

برای آشنایی با فرمینگ ورق گالوانیزه ابتدا باید بدانیم که ورق فولادی به عنوان ماده اولیه در صنعت آهن آلات محسوب می شود. این محصول با استفاده از شمشه های فولادی تولید می شود، که با انجام عملیاتی به نام فرمینگ ورق فرم استفاده در صنایع مادر از قبیل لوله فولادی، سقف عرشه فولادی، کرکره ای و خیلی موارد دیگر را به خود می گیرد. این فرآیند قابل اجرا برای انواع ورق فلزی ، ورق استیل ، ورق گالوانیزه و… قابل اجرا می باشد. این عملیات با استفاده از دستگاه فرمینگ ورق صورت می پذیرد، به این گونه که شیت ( ورق ) را بر روی شافت هایی که به واسطه یاتاقان مهار شده اند قرار داده و با توجه به نوع فرآیند فرمینگ و تحت عملیاتی، ورق فرم مورد نظر را می گیرد.

رول فرمینگ ورق گالوانیزه

انواع قالب فرمینگ:

انواع دستگاه رول فرمینگ ورق در بازار موجود است که ورق های از جنس های مختلف را در طرح های متفاوت فرم می دهند. هرکدام از این طرح ها به دلیل ساختار ظاهری برای استفاده خاصی مناسب می باشد.

ورق شیروانی:

این طرح خود انواع مختلفی دارد که اغلب برای سقف ها کاربرد دارد. انواع آن شامل فرم سینوسی یا کرکره ای ، شیروانی ذوزنقه ، شیروانی شادولاین می شود. متال دک که به فرمینگ ورق عرشه فولادی هم معروف است.

فرم سفال 

سفال یا تیپ پالرمو : این طرح بر روی ورق های با ضخامت ۵۰ صدم میلیمتر اجرا می شود، گام ها در این ورق ۲۵ سانتی متری می باشد.فرم های طرح سفال معمولا" بصورت پرسی میباشند.

فرم دیواری تیپ کانکس-دیواری یا تیپ دامپا و نما

فرم دهی ورق گالوانیزه

فرمینگ ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه که پوششی از جنس فلز روی بر سطح خود دارد در انواع رنگ ها تولید می گردد. رنگ آمیزی ورق های گالوانیزه با استفاده از اسپری یا با قرار گیری در کوره های خاص انجام می گیرد. ورق های گالوانیزه با ضخامت ۰.۱۸ تا ۶ میلیمتر را با استفاده از دستگاه های فرمینگ در طرح های متنوعی فرم می دهند.

۱. یکی از شیوه های سنتی در شکل دهی این محصول طرح سینوسی می باشد. طرح سینوسی شکلی شبیه به امواج دریا دارد که اغلب از ورق گالوانیزه با این طرح در ساخت سقف شیروانی و یا سقف های کاذب مورد استفاده قرار می گیرد.

۲. روشی دیگر در فرم دهی ورق های گالوانیزه طرح ذوزنقه می باشد. این طرح بیشتر در مکان های پر تردد با هوای مرطوب مناسب است. البته این روش خود سه نوع مختلف دارد. ورق گالوانیزه دامپا که برای استفاده در پوشش سقف یا قسمت های داخلی دیوار استفاده می شود. طرح نما برای ساخت سطوح های شیبدار و طرح نما برای سطوح خارجی و یا سوله ها کاربرد دارد.

فرم ورق گالوانیزه رنگی

انواع فرمینگ ورق گالوانیزه:

ورق های گالوانیزه در فرم های متنوع و رایجی اعم از: طرح سفال، ذوزنقه، شادولاین و کرکره سینوسی تولید می شوند.

درصورتیکه قصد اطلاع از قیمت و خریدورق رنگی را داریدکلیک فرمایید.

کارشناسان شرکت فولادکبیرآماده پاسخگویی به مشتریان محترم میباشند.

ورق ذوزنقه سبز

جهت بازدید از صفحه جزییات ارتفاع گام و عرض مفیدهای کلیه فرم های شرکت فولادکبیر(سهامی خاص) کلیک فرمایید.