• به روزرسانی: 1399/08/04
 • بازدید: 3031
ورق گالوانیزه هفت الماس

 

فروش انواع ورق گالوانیزه هفت الماس قزوین

شرکت صنایع هفت الماس

با هدف تولید انواع ورق گالوانیزه، رنگی و نورد سرد، استنلس استیل (فولاد زنگ نزن) و سایر مقاطع فولادی در سال ١٣٧٥ تاسیس گردید.عملیات عمرانی این شرکت در سال ١٣٨٠ آغاز و در سال ١٣٨٢ با ظرفیت اسمی سالانه ١٠٠٠٠٠ تن ورق گالوانیزه با ضخامت ٣/٠ تا ٢ میلیمتر و عرض ١٠٠٠ و ١٢٥٠ میلیمتر به بهره برداری رسید. تولیدات ورق گالوانیزه این شرکت پاسخگوی ١٥ درصد نیاز بازار داخلی بوده و حدود ٢٠ تا ٤٠ درصد از کل ظرفیت تولید نیز در بازارهای جهانی عرضه می‌گردد.این شرکت ضمن دریافت لوح تقدیر از سوی وزیر محترم صنایع و معادن به عنوان واحد نمونه صنعتی، دومین تولیدکننده ورق گالوانیزه در کشور است که علاوه بر ایجاد اشتغال در منطقه سهم بسزایی جهت تحقق خود کفایی توسعه صنعتی و رشد اقتصادی کشور دارا می‌باشد.


دریافت نشان استاندارد ملی و گواهی کیفیت ISO ٩٠٠١:٢٠٠٨ در تولید ورق‌های گالوانیزه حاکی از عزم راسخ این شرکت در تحول و دسترسی به کیفیت برتر بوده و در ادامه این شرکت در راستای اخذ گواهینامه های معتبر بین المللی از جمله ISO ١٨٠٠٠ و ISO ١٤٠٠٠ و EFQM گام بر می‌دارد.هم اکنون آزمایشگاه‌های مجهز شرکت صنایع هفت الماس با اخذ گواهینامه تائید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران توانایی ارائه خدمات آزمایشگاهی جهت انجام آزمون‌های مختلف بر روی انواع ورق و مقاطع فولادی، گالوانیزه به روش گرم پیوسته و … را دارا می‌باشد.فاز اول خط تولید نورد سرد در تیرماه ١٣٨٧ به بهره برداری رسیده و با ظرفیت اسمی ٨٠٠.٠٠٠ تن در سال، ورق نورد سرد تولید می‌نماید.تولیدات این کارخانه ضمن تامین ورق برای خط تولید گالوانیزه هفت الماس بخش‌هایی از بازار مصرف داخلی و صادرات بین امللی را نیز تامین می‌کند.

در شرکت هفت الماس دو واحد‌ گالوانیزه به روش غوطه وری گرم با ظرفیت تولید 604000 تن در سال مشغول فعالیت می باشد. کویل های خروجی از خطوط نورد سرد، در خط گالوانیزه شارژ می گردند و پس از چربی زدایی و شستشو وارد کوره های آنیل با اتمسفر محافظ می شود. سپس با عبور از حمام مذاب گالوانیزه، لایه نازکی از مذاب، بر روی ورق می نشیند. در پایان به منظور جلوگیری از شوره زدن ورق گالوانیزه حین انبارش ، عملیات کروماته بر روی آن انجام می پذیرد. ورق گالوانیزه در صنعت، به ورقی از آهن گفته می‌شود که با یک آلیاژ مانند روی، پوشش داده شده است. به دلیل اینکه آهن بدون روکش در محیط آزاد، زنگ می‌زند، از عناصر دیگری با پتانسیل الکترودی اکسایش بالاتر از آهن برای پوشش دادن سطح ورق آهنی استفاده می‌شود.

اصطلاح “گالوانیزه” در علم شیمی  و متالورژی، از پیل گالوانی گرفته شده است. در این ورق‌ها، اگر در سطح ورق خراشی ایجاد شود، به جای آهن، سطح روی، اکسید می‌شود؛ به این ترتیب، ورقی که تولید شده ورق گالوانیزه نام دارد و از زنگ زدن مصون می‌ماند. در واقع واکنش شیمیایی اکسیداسیون – احیا برای پوشش روی، رخ خواهد داد. در فرآیند گالوانیزه کردن، قطعات خام به داخل محلول مذاب روی وارد می‌شود؛ طی عملیات متالورژیکی، روی به آهن پیوند می‌خورد. این فرآیند‌ها در صنعت، به دو صورت “گالوانیزه خشک” و “گالوانیزه تر” انجام می‌شوند.

کاربرد ورق گالوانیزه

 • مخازن

 • برخی از قطعات لوازم خانگی و  تجهیزات آشپزخانه

 • بدنه و سقف سوله‌ها و سالن‌ها

 • کانال‌های هوا و دودکش ، ناودان‌ها و لوله‌ها

 • پانل‌ها و تابلوهای برق، سینی کابل

انواع ورق گالوانیزه

ورق‌های گالوانیزه را می‌توان به دو بخش ورق‌های آهنی گالوانیزه و ورق‌های فولادی گالوانیزه تقسیم بندی کرد. ورق‌های آهنی گالوانیزه همان آهن پوشش داده شده با روی است و ورق فولادی گالوانیزه، ورق فولادی می‌باشد که توسط روی پوشش داده شده است؛ در اینجا فولاد خام اولیه، حاوی ۵ درصد کربن و دیگر آلیاژهای افزودنی به ماده اصلی فولاد است.

ویژگی‌های ورق گالوانیزه

 • ورق گالوانیزه به دو صورت کلی رول فرم و فابریک در کارخانه تولید می‌شود.

 • ورق های رول فرم گالوانیزه با ضخامت‌های ۰.۱۸ میلی متر تا ۶ میلی متر و با دو عرض ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر تولید می‌شوند.

 • ورق های فابریک گالوانیزه هم به دو صورت فابریک ۲۰۰۰*۱۰۰۰ میلی متر و فابریک ۲۵۰۰*۱۲۵۰ میلی متر تولید می‌شوند .

 • وزن عمومی  رول‌ها بسته به عرض رول یا ضخامت و کارخانه تولید کننده بین ۵ تا ۷ تن می‌باشد. 

 مزایای ورق گالوانیزه

 • در عملیات گالوانیزه کردن ورق‌های آهنی و اجرای روش‌های ضد خوردگی، حداقل هزینه مصرف می‌شود.

 • هزینه تعمیرات و نگهداری محصولات گالوانیزه به دلیل وجود پوشش محافظ، به مراتب کمتر از سایر محصولات فلزی است.

 • پوشش‌های ایجاد شده بر روی ورق‌های گالوانیزه بسیار بادوام بوده و در حدود ۲۰ تا ۳۰ سال تخمین زده شده است.

 • تمامی‌محصولات گالوانیزه تحت استانداردهای جهانی تولید می‌شوند؛ این خود دلیل اعتماد بالای مشتریان به این محصولات است.

 • پوشش ایجاد شده بر روی ورق‌ها، به دلیل دارا بودن یک ساختار متالورژی خاص، مقاومت بالایی در برابر صدمات مکانیکی، سایش و خوردگی خواهد بود.

 • به دلیل اینکه پوشش روی، در فولاد نفوذ می‌کند و تمام منافذ ریز فولاد را می‌پوشاند، این پوشش خواهد توانست سطح فولاد را در برابر تنش‌های محیط محافظت کند.

 • پوشش‌های ورق‌های گالوانیزه به راحتی و بدون نیاز به تست‌های مخرب، و تنها از راه بازرسی چشمی‌قابل کنترل است. (البته در شرایط خاص و با نظر متخصص بازرسی، نیاز به انجام تست‌های مخرب خواهد بود).

 • ورق‌های گالوانیزه به دلیل داشتن پوشش محافظ، در همه شرایط آب و هوایی قابل استفاده هستند. 

 • قیمت ورق گالوانیزه با تایید مجدد تلفنی و فروش فقط نقد واریزی میباشد.

   

 

کلیپ تصویری از روش و مراحل تولید کارخانه ورق گالوانیزه که پس از تولید جهت مصارف گوناگون به مقصدهای مختلف حمل میشوند.

درصورتیکه قصداطلاع از قیمت وخرید ورق گالوانیزه هفت الماس را دارید کلیک فرمایید.

جهت سفارش کالا با کارشناسان واحد فروش شرکت فولادکبیر تماس بگیرید

کارخانه ورق گالوانیزه هفت الماس قزوین