• به روزرسانی: 1399/02/19
  • بازدید: 4257
الزامات سقف شیروانی
بررسی انواع سقف های شیروانی

می دانید که مهمترین و اصلی ترین مقررات نصب سقف شیروانی کدامند؟ شما هم قصد دارید تا از سقف های شیروانی جهت طراحی ساختمان مدنظرتان استفاده کنید؟ از شما دعوت می شود که با دقت بالایی مطالب پیش روی خود را مطالعه نمایید و اطلاعات ارزنده ی را در مورد نحوه ی نصب سقف های شیروانی به دست آورید.

قبل از پرداختن به مهمترین نکات فنی نصب سقف شیروانی، بهتر است که با سقف های مذکور از نزدیک آشنا شوید. سقف شیروانی یکی از پرکاربردترین انواع سقف ها می باشد. شما در تمام شهرهای شمالی کشورمان می توانید سقف های شیروانی را در طراحی ساختمان ها مشاهده کنید. همچنین استفاده از سقف های مذکور یک سری از مهمترین مزایا را به خود اختصاص داده است. یکی از مهمترین موضوعاتی که در خصوص سقف های مذکور وجود دارد، تنوع مربوط به آنها است. شما نیز قبل از اجرای سقف شیروانی در ساختمان خود، می توانید راجع به انواع سقف یاد شده اطلاعاتی را به دست آورید. مهمترین انواع سقف های شیروانی عبارتند از:

-         سقف شیروانی با ورق های یو پی وی سی: افرادی که به دنبال ارزان ترین و سبک ترین سقف شیروانی هستند، می توانند خرید سقف upvc را در اولویت خرید خود قرار دهند. این مدل از سقف ها از دو لایه تشکیل شده اند و مقاومت بسیار بالایی را دارند.

-         سقف شیروانی با ورق های آندولین: توصیه می شود که الزامات سقف شیروانی آندولین را با دقت بررسی کنید. چرا که ورق های آندولین یکی از بهترین عایق ها در برابر نفوذ رطوبت می باشند. کوچکترین ایراد در نصب این مدل از سقف های شیروانی می تواند دردسرهای زیادی را به دنبال داشته باشد. شما می توانید تحت هرگونه شرایط جغرافیایی و اقلیمی از سقف های مذکور استفاده کنید.

-         سقف شیروانی بتنی: مقررات نصب سقف شیروانی بتنی تفاوت های زیادی را با سایر سقف های شیروانی دارد. سقف های یاد شده شباهت زیادی را به سقف های شیروانی سفالی دارند. همچنین قیمت مربوط به سقف های شیروانی بتنی پایین تر می باشد. از سوی دیگر مقاومت و استحکام سقف های مذکور بسیار بالا است.

مقررات نصب سقف

مقررات نصب سقف

سایر انواع سقف های شیروانی و مقررات نصب آنها

توجه داشته باشید که مقررات نصب سقف شیروانی، با توجه به نوع سقف های شیروانی بسیار متفاوت می باشد. بنابراین شما نیز در حین انتخاب سقف شیروانی مدنظرتان، بایستی به این موضوع توجه نمایید. از سایر پرکاربردترین و بهترین انواع سقف های شیروانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-         سقف شیروانی چوبی: سقف شیروانی چوبی جزو پرکاربردترین انواع سقف های شیروانی در کشورمان می باشد. از مهمترین ویژگی های مربوط به سقف شیروانی چوب می توان به عدم نفوذ حشرات، مقاوم در برابر پوسیدگی و زیبایی ظاهری آنها اشاره کرد. البته در نظر بگیرید که احتمال آتش سوزی در سقف های مذکور بسیار بالا است.

-         سقف شیروانی دکرا: مقررات نصب سقف شیروانی دکرا شباهت زیادی را به نصب سقف های شیروانی فلزی دارد. ورق های دکرا از فولادهای گالوانیزه طراحی می شوند. وزن مربوط به ورق های مذکور بسیار پایین می باشد. همچنین توجه نمایید که استحکام مربوط به سقف های شیروانی دکرا بسیار بالا است.

-         سقف شیروانی فلزی: همانطور که از نام سقف شیروانی فلزی نیز مشخص است، این مدل از سقف ها از ورق های گالوانیزه طراحی می شوند. در صورت استفاده از سقف های مذکور حتما به مقررات نصب سقف شیروانی فلزی توجه نمایید. طول عمر مربوط به سقف شیروانی فلزی بسیار بالا است. همچنین سقف های یاد شده قیمت بالاتری را نسبت به سایر سقف های شیروانی دارند.

سقف های شیروانی

سقف های شیروانی

هزینه های متعلق به نصب سقف شیروانی

همانطور که در قسمت قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه بسیاری از افراد به دنبال بررسی مقررات نصب سقف شیروانی هستند. برای این منظور نیز می توانند با متخصصان و مهندسان خبره ی ما در تماس باشند. همچنین توصیه می گردد که حتما فرایند مربوط به نصب سقف شیروانی خود را به دست افراد کاربلد بسپارید. از سوی دیگر نصب سقف های مذکور نیازمند یکسری از هزینه ها می باشد. شما می توانید جهت بررسی هزینه های نصب سقف های مذکور، با همکاران ما در ارتباط باشید. فاکتورهای مختلفی در هزینه های نصب سقف های شیروانی دخیل اند. مهمترین آیتم های موثر در هزینه های مربوط به نصب سقف های شیروانی عبارتند از: دستمزد کارگران، نوع سقف شیروانی، قیمت مربوط به سقف شیروانی، مساحت مربوط به بنا، کیفیت مربوط به سقف شیروانی مدنظرتان، تجربه و توانایی نصاب.

همکاران ما در حین ارائه خدمات مدنظرتان، به تمام قوانین و مقررات نصب سقف شیروانی توجه می کنند. چرا که در این صورت می توانند باکیفیت ترین و بی نظیرترین خدمات را برای مشتریان خود ارائه دهند. از سوی دیگر توصیه می گردد که اطلاعات مفیدی را در خصوص آیین نامه های سقف شیروانی به دست آورید. شما نیز می توانید جهت اجرای سقف مدنظر خود، فرصت پیش روی تان را از دست ندهید. همچنین با توجه به محیط زندگی خود، بهترین انواع سقف شیروانی را تهیه و خریداری کنید. متخصصان ما سعی دارند با کمترین هزینه های ممکن اقدام به نصب سقف شیروانی مشتریان خود نمایند.

انواع سقف

انواع سقف

چرا نصب و اجرای اصولی سقف های شیروانی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

امروزه مطالعات و تحقیقات زیادی در خصوص مقررات نصب سقف شیروانی صورت گرفته است. افرادی که در زمینه اجرای سقف های مذکور فعالیت می کنند، بایستی با مهمترین نکات فنی نصب سقف شیروانی از نزدیک آشنا باشند. اجرای اصولی سقف های شیروانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چرا که کوچکترین ایراد در حین نصب سقف های مذکور، می تواند خطرات جانی و مالی زیادی را به وجود آورد. به همین دلیل در حین اجرا و نصب سقف های شیروانی، دقت و توجه لازم را داشته باشید.

 در برخی از مواقع عدم توجه به مقررات نصب سقف شیروانی ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را به وجود آورد. به همین دلیل توصیه می گردد که حتما در حین نصب سقف های شیروانی، به آیتم های زیادی توجه نمایید. مهمترین مقررات و آیین نامه های سقف شیروانی عبارتند از: در حین نصب سقف شیروانی حتما از تجهیزات ایمنی فردی استفاده شود، پیشنهاد می گردد که با احتیاط بالایی سقف شیروانی را اجرا نمایید، قبل از اجرای سقف حتما محاسبات لازم را انجام دهید، حتما در حین نصب از افراد متفرقه بخواهید که محیط را ترک کنند، با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه، مناسب ترین انواع سقف شیروانی را مورد اجرا قرار دهید.

نصب سقف

نصب سقف

مراحل و مقررات نصب سقف شیروانی

در مبحث مربوط به مقررات نصب سقف شیروانی سعی بر آن داریم تا در مورد مراحل نصب نیز اطلاعات لازم را ارائه دهیم. جهت نصب سقف های شیروانی بایستی به یکسری از مراحل توجه لازم را داشته باشید. افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، بایستی در خصوص مراحل نصب و الزامات سقف شیروانی تحقیق نمایند. مهمترین و اصلی ترین مراحل مربوط به نصب سقف های شیروانی عبارتند از:

-         زیرسازی سقف شیبدار

-         پوشش دادن روی زیر سازی

-         پوشش نهایی

زیرسازی سقف شیبدار

رعایت مقررات نصب سقف شیروانی از همان مرحله ی اولیه ی نصب حائز اهمیت می باشد. ساخت سقف شیبدار اولین مرحله ی نصب سقف های شیروانی است. برای این منظور می توانید از پروفیل های فلزی استفاده کنید. همچنین طراحی اسکلت سازه به شکل شیبدار، به تجربه و زمان زیادی نیاز دارد. اسکلت طراحی شده بایستی در برابر نیروهای جانبی، از مقاومت بالایی برخوردار باشد. در حین طراحی اسکلت یاد شده به پارامترهای مختلفی بایستی توجه کرد. از مهمترین این پارامترها می توان به طول دهانه، ارتفاع و مصالح پوشش روی آن اشاره نمود. ابعاد و اندازه های تمام پارامترهای یاد شده از سوی مهندسین ما مورد محاسبه قرار می گیرند.

سقف شیروانی

سقف شیروانی

پوشش دادن روی زیر سازی و بررسی مقررات نصب سقف شیروانی

در مرحله بعدی نصب سقف های شیروانی، بایستی به کمک مصالح پوششی، اسکلت طراحی شده را کاملا پوشش داد. برای این منظور نیز می توان از متریال های مختلفی استفاده کرد. از مهمترین این متریال ها می توان به توری های پشم شیشه ای، ساندویچ پانل و ورق های چوبی اشاره نمود. پوشش مورد استفاده بر روی اسکلت بایستی عایق مقاومی در برابر رطوبت و حرارت باشد. همچنین می توان از متریال های فلزی نیز جهت پوشش اسکلت سازه استفاده کرد. در حین اجرای پوشش بر روی زیرسازی نیز بایستی به قوانین و مقررات نصب سقف شیروانی توجه نمایید.

پوشش نهایی

بسیاری از دانشجویان رشته های مهندسی عمران و معماری، در طول دوران تحصیلی خود با مهمترین مقررات و آیین نامه های سقف شیروانی از نزدیک آشنا می شوند. شما هم جهت اجرای اصولی سقف شیروانی مدنظر خود، با متخصصان حرفه ای ما از وب سایت پیش روی خود در ارتباط باشید. مرحله ی پایانی مربوط به نصب سقف شیروانی را پوشش نهایی شکل داده است. در این مرحله می توان قطعات سقف شیروانی خریداری شده را مورد اجرا قرار داد. سقف های شیروانی با توجه به ساختاری که دارند، دارای قطعات متعددی هستند. برای مثال سقف های شیروانی سفالی از قطعات مختلفی تشکیل شده اند. از مهمترین قطعات مربوط به سقف های شیروانی سفالی می توان به کتیبه، ناودانی و تاج بام اشاره کرد.

شیروانی

شیروانی

سخن پایانی در خصوص الزامات سقف شیروانی

در قسمت های قبلی سعی داشتیم تا در مورد مهمترین نکات فنی نصب سقف شیروانی توضیحات بیشتری را ارائه دهیم. در نظر بگیرید که سقف های شیروانی از کاربرد بسیار گسترده ای برخوردارند. شما می توانید با توجه به بودجه ی در اختیار خود، مناسب ترین انواع سقف شیروانی را تهیه کنید. همچنین می توانید برای نصب سقف شیروانی مدنظر خود، با متخصصان ما در ارتباط باشید. چرا که همکاران ما با تمام قوانین و مقررات نصب سقف شیروانی از نزدیک آشنا شوند. بنابراین می توانند بی نقص ترین خدمات را برای شما ارائه دهند. شما می توانید با کمترین هزینه های ممکن سقف شیروانی خود را مورد نصب قرار دهید.