• به روزرسانی: 1398/04/17
 • بازدید: 5363
تولیدکننده سقف عرشه فولادی

 

آشنایی با شرکت تولید کننده سقف عرشه فولادی

شرکت تولید کننده سقف عرشه فولادی از واحد ها مختلفی از جمله واحد تولید ، واحد انبار ، واحد تحقیق و توسعه ، واحد طراحی و محاسبه و ... تشکیل شده اند . سقف عرشه فولادی از چهار جز اصلی ورق گالوانیزه فولادی U شکل ، گل میخ، بتن و آرماتور تشکیل شده است . این نوع سقف ها در سازه های بتنی و فولادی می توانند به کار روند . ویژگی منحصر به فرد این نوع سقف ها این است که وزن آنها از سایر سقف های متداول کمتر است و در هنگام اجرا نیاز به قالب بندی ندارند. در زیر در مورد هر کدام از واحد های نام برده شده در شرکت های تولید کننده سقف عرشه فولادی مختصری توضیح می دهیم .

شرکت مجری عرشه فولادی/تولیدکنندگام ورق عرشه فولادی/پیمانکارعرشه فولادی/عرشه فولادی

 

واحد محاسبه و طراحی

این شرکت ها با توجه به مهندسین متخصص و مجرب و با استفاده از دانش تکنولوژی مدرن در زمینه مهندسی عمران ، سقف عرشه فولادی را متناسب با پروژه طراحی و تولید می کنند . حاصل تلاش مهندسین در این مرحله تولید نقشه های سازه ای می باشد که شامل ابعاد و مقطع ورق های گالوانیزه ، همچنین ابعاد و فاصله های نصب برش گیر ها در پروژه می باشد .

واحد تولید

در این واحد با دادن پلان های آماده شده توسط واحد محاسبه و طراحی به دستگاه های مدرن ، ورق های گالوانیزه سرد نورد شده فولادی را با توجه به مقطع دلخواه عموما (U شکل) تولید می کنند . در این واحد از ورق های گالوانیزه با کیفیت و با دوام برای تولید مقطع طبق نقشه های سازه استفاده می گردد .

کارخانه تولیدورق عرشه فولادی/شرکت مجری سقف عرشه فولادی/ورق متال دک

واحد کنترل کیفیت و انبار

واحد کنترل کیفیت در شرکت های تولید کننده سقف عرشه فولادی وظیفه نظارت بر مراحل تولید و کیفیت متریال مصرفی و مقاطع نهایی را بر اساس استاندارد های روز دنیا بر عهده دارد . چنانچه قطعه ای از لحاظ کنترل کیفیت با استفاده از دستگاه های ابزار دقیق مورد تایید نگردد آن قطعه از خط تولید حذف می گردد و چنانچه توسط واحد کنترل کیفیت تایید گردد به واحد انبار منتقل می شود . در انبار برای جلوگیری از خطا در سفارشات آماده شده ، هر سفارش در بسته بندی های مخصوص قرار می گیرد و سپس به وسیله جرثقیل به محل پروژه برای اجرای سقف عرشه فولادی انتقال می یابد .

واحد پژوهش

در این واحد از شرکت های تولید کننده سقف عرشه فولادی که متشکل از مهندسین متخصص می باشند . با پژوهش های خود ، بروز ترین دانش تکنولوژی در زمینه سقف عرشه فولادی را دنبال می کنند و برای تولید سقف های مدرن و مطابق آیین نامه های روز جهان به مهندسین طراح شرکت گزارش می دهند .

 قیمت سقف

در بحث قیمت سقف عرشه فولادی این نکته وجود دارد که شرکت های تولید کننده سقف عرشه فولادی با توجه به کیفیت ورق های اولیه و مقدار ورق های استفاده شده قیمت نهایی را اعلام می کنند . همچنین قیمت سقف عرشه فولادی با توجه به قیمت بروز مصالح از جمله ورق U شکل آماده شده، بتن ، میلگرد و گل میخ تعیین می گردد و این قیمت ها به دلیل نوسانات بازار ارز متغیر هستند .

 

ورق عرشه فولادی فرم داده شده به روش رول فرمینگ در کارخانه ، پس از حمل به محل اجرای پروژه را می توان در فضای کمی دپو نمود که از مزایای این نوع سقف هست . عرشه های مربوط به هر تراز از سازه طبق نقشه های اجرایی بوسیله تاور و یا جرثقیل در تراز مورد قرار داده می شوند . بارگذاری ، راه رفتن و انجام هرگونه فعالیت بر روی عرشه ها تا زمان ثابت کردن عرشه ها ممنوع است .مراحل مختلف تولید سقف عرشه فولادی و حمل و دپو و پس از آن اجرای عرشه ها را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد :

 • بازرسی ابعادی عرشه ها

 • قراردادن و نصب ورق عرشه فولادی بر روی اسکلت فلزی یا بتنی

 • برشکاری و انجام سوراخ کاری های مورد نیاز ورق ها

 • تثبیت عرشه ها بوسیله میخ چاشنی انفجاری

 • اجرای جوش کاری گل میخ
  نصب فلاشینگ (جهت حفظ بتن)

 • نصب گلمیخ بر روی تیرهای اصلی و فرعی با آرایش مورد نظر (نصب گلمیخ ها بایستی مطابق با نقشه های اجرایی انجام گیرد. تعداد

 • گلمیخ های لازم برای هر تیر با توجه به طراحی آن تیر متغیر است)

 • نبشی کشی کنسول ها (در صورت نیاز)

 • نبشی کشی محل اتصال عرشه ها به دیوارها (در صورت نیاز)

 • اجرای بازشوها مطابق نقشه های اجرایی

 • اجرای میلگردهای حرارتی، تقویتی و حریق (درصورت نیاز)

بتن ریزی و تسطیح سطح بتن

(در این مرحله بایستی تولید کننده سقف عرشه فولادی باید از عدم انباشتگی بتن بر روی عرشه ها اطمینان حاصل نمود)
سقف عرشه فولادی به دو صورت طراحی و تولید می‌گردد به‌گونه‌ای که یا به صورت قالب ماندگار و یا به صورت المان کششی طراحی می‌شود از این‌رو مجری سقف عرشه فولادی باید کاملا به این مسئله توجه داشته باشد که در صورتی که سقف عرشه فولادی به عنوان یک قالب ماندگار طراحی شده است از آن به عنوان یک آرماتور کششی استفاده نکند و یا اگر سقف عرشه فولادی به عنوان یک المان کششی طراحی و تولید شده است از آن به عنوان یک قالب برای بتن‌ریزی استفاده نکند.

تولید کننده سقف عرشه فولادی ، باید به تمامی استاندارد‌های طراحی و تولید دو نوع سقف عرشه فولادی توجه کند و سقف عرشه فولادی را به شکل کاملا اقتصادی و استاندارد تولید کند . مجری سقف عرشه فولادی ، باید از میان ضخامت‌ های متعددی که این نوع سقف ساختمانی دارد باتوجه به استانداردهایی که باید رعایت کند ضخامت مناسب را محاسبه و انتخاب کند .

جهت اطلاع ازقیمت عرشه فولادی کلیک فرمایید.

جهت سفارش کالا با کارشناسان واحد فروش شرکت فولادکبیر تماس بگیرید

تولیدکننده سقف عرشه فولادی