• به روزرسانی: 1397/10/20
 • بازدید: 6241
تولیدونصب عرشه فولادی

 

همه چیزدرمورد مراحل تولید و نصب ، اجرای سقف عرشه فولادی که کارفرمایان و مجریان باید بدانند.

 فرمینگ ورق گالوانیزه عرشه فولادی:

در اجرای سقف عرشه فولادی فرمینگ ورق گالوانیزه که بصورت رول به کارخانه عرشه فولادی حمل میشود توسط دستگاه رول فرمینگ می باشد. که مطابق با نقشه های شاپ و لیست تعداد و اندازه مورد نیاز هر پروژه  تنظیم و پس از تایید نهایی توسط کارفرما تولید ، بسته بندی و کد گذاری گردیده و آماده حمل به محل پروژه می شود.

تولیدکننده عرشه فولادی

حمل و جابجایی ورق ها :

برای جابجایی و حمل ورقها از کف تریلی ها به روی اسکلت از تاور یا جرثقیل استفاده می شود. برای جابجایی به طبقات حتی در تعداد اندکی از  ورق عرشه فولادی نیز از کارگران غیرمتخصص و حمل ورق های عرشه با دست خودداری نمایید . در ادامه مطابق با نقشه های شاپ و کدگذاری های تخلیه که بر روی هر بندیل درج گردیده در محل موردنظر ورق ها تخلیه می گردد.

 • هیچ گاه یک بسته ورق را روی بسته دیگر قرار ندهید.
 • درصورتی که به هر دلیلی دو بسته ورق روی یکدیگر قرارداده شود

باید در اولین فرصت بسته رویی را جابجا نمود البته اینکار در صورتی که جرثقیل در اختیار نباشد،کار دشوار و پرخطری خواهد بود چرا که کارگران می بایست ورقها را تک تک از روی بسته برداشته و در محلی مجاور بسته زیرین روی یکدیگر بچینند.

 • برای قراردادن بسته های ورق بر روی تیرها می بایست با استفاده از پلان تیرریزی ساختمان،یک نقشه چینش برای ورق ها یا همان  (نقشه شاپ) تهیه نمود و در زمان ورود بسته های ورق را طبق این نقشه روی تیرها قرار داد.
 • برای اینکه جهت قرارگیری بسته های ورق عرشه بر روی تیرها اشتباه نشود

می بایست در همان محل کارخانه ی  فرمینگ ورق ها، با رنگ قرمز یک خط ضخیم عمودی روی بدنه بندیل ها کشیده شود .در نقشه شاپ می بایست جهت قرارگیری بندیل های ورق عرشه فولادی را مشخص کنید. این کار با رسم یک فلش جهت دار برروی بندیل های ورق عرشه فولادی انجام می شود.

 • آنچه که اهمیت دارد این است که در هنگام قراردادن بسته های ورق عرشه فولادی، خط قرمز را درهمان جهتی که نقشه شاپ داده شده است،جانمایی کنید.
 • توجه داشته باشید اگر به هر دلیلی نتوانستید این کار را را انجام دهید،
 • حتما اکیپ اجرایی خود را درجریان این موضوع قرار دهید تا از دوباره کاری جلوگیری کرده باشید.
 • مورد دیگری که در هنگام قراردادن بندیل های ورق عرشه فولادی بروی اسکلت باید رعایت نمایید این است که این بندیل ها می بایست بصورت یک درمیان بصورت چپ و راست قراگیرند. 
 • دقت داشته باشید که هرگز انتهای بسته های ورق عرشه فولادی از یکدیگر عبور نکنند.چرا که در اینصورت برداشتن و پخش ورقها به سختی و کندی انجام خواهد گرفت .
 • به خاطر داشته باشید که گل میخ ها را نیز به همراه بندیل های ورق به ارتفاع مورد نظر حمل کنید چرا که در غیر اینصورت باید این کار را به صورت دستی انجام دهید که با توجه به سنگین بودن گل میخ ها ، انجام این کار آسان  نخواهد بود.

ویژگی های جان پناه پیرامونی ( محافظ پرتگاهها )

 • در صورتی که جان پناه در وسط تیر کناری نصب شود ، شما دسترسی مناسبی به لبه ی تیر نخواهید داشت و نمی توانید فلاشینگ را بدرستی نصب کنید.
 • اگر جان پناه مطابق شکل بصورت طره ای ساخته و نصب شود.اکیپ اجرای سقف می تواند با تسلط کامل ورق های عرشه فولادی و فلاشینگ را نصب کندو گل میخ ها را جوش دهد.
 • در مواقعی که امکان ساخت و نصب جان پناه بصورت طره ای وجود نداردو باید آن را در وسط تیر پیرامونی نصب کرد می بایست مطابق شکل حداقل ارتفاع 45 سانتیمتر را رعایت نمود.

نصب ورق گالوانیزه عرشه فولادی:

ورق ها عمود بر تیرهای فرعی قرار میگیرند در محیط پیرامونی کار قبل از سفارش ورق به این نکته توجه نمایید که ورقها تا پشت ستون ها را در بر بگیرند و یا طبق خط لب نمای معماری احتمال بیرون زدگی (درحد استاندارد،بسته به مقاومت ورق طبق ضخامت ورق و با شمع بندی بسته به میزان بیرون زدگی ، طره ای) در برخی پلان ها وجود دارد. (به این نکته هم توجه کنید). تا در مرحله تیغه چینی به مشکل بر نخورید 

تولیدکننده عرشه فولادی

 

نصب ورقهای عرشه فولادی مطابق با نقشه های شاپ ترسیم شده و آیین نامه های نصب عرشه فولادی انجام می شود:

در عملیات شاپ و نصب عرشه فولادی حتما" پیشنهاد میشود با شرکت های معتبر همکاری فرمایید

برای مثال:

شاپ ترسیمی توسط شرکتهای عرشه فولادی و برآورد و مشاوره در خرید مصالح مصرفی و اجرای تیم نصب آموزش دیده زیر نظر مهندسان این شرکتها یقینا" میتواند در خرید ورق گالوانیزه عرشه فولادی و گلمیخ و فلاشینگ و میلگرد و بتن فلذا صرفه جویی در آن مبالغ چشمگیری از هزینه های کارفرما کسر نماید .قطعا" بهترین کیفیت اجرایی در تخصص لازمه است .متاسفانه در کشور ما این مساله رایج است که هرمجموعه پیمانکاری سعی میکند در همه آیتم ها فعالییت کند.

ضوابط عمومی :

حمل و نصب عرشه ها بایستی به گونه ای انجام شود که در حین حمل لهیدگی بر روی عرشه ها بوجود نیاید.

دپوی عرشه ها در کارگاه نصب ، بایستی به نحوی صورت پذیرد که بر اثر دپو شدن عرشه ها بر روی یکدیگر دچار تغییر شکل نشوند. در صورت مغاییرت فواصل تیرهای اصلی و فرعی یا ضخامت ورق گالوانیزه عرشه فولادی کمتر از ضخامت 1/20 این مطلب فراموش نگردد که اجرای عرشه ها با طول بیشتر از 3 متر بدون تعبیه تیر فرعی اضافی یا شمع بندی مجاز نیست. حداقل عرض نشیمن عرشه های فولادی بر روی تیرهای اصلی و تیرهای لبه برابر با نصف عرض بال تیر است. به هر حال این مقدار نبایستی کمتر از 50 میلیمتر باشد. وصله عرشه های فولادی صرفا بر روی تیرهای اصلی مجاز بوده و در این حالت بایستی دو عرشه متصل شده به طولی حداقل برابر با 50 میلیمتر بر روی تیر اصلی با یکدیگر همپوشانی داشته باشند.

می بایست از اجرای عرشه فولادی که دچار تغییر شکل های ماندگار در هر یک از جهات گردیده اند خودداری شود.پس از پخش عرشه های فولادی بر روی اسکلت سازه و قبل از اجرای گلمیخ ، عرشه های فولادی بایستی به نحو مناسبی با اتصالات مکانیکی میخ و چاشنی انفجاری یا طبق آیین نامه و استانداردها توسط خال جوش مناسب به تیرهای اصلی و فرعی  مهار شوند.

پس از پخش عرشه فولادی بر روی اسکلت ، از پرتاب ابزار آلات ، حرکت ماشین آلات و تجهیزات اجرایی وغیره ...بر روی عرشه های فولادی که سبب تغییر شکل های ماندگار می گردد خودداری شود.

فلاشینگ:

از ورق فولادی گالوانیزه 0/5 میلیمتر استفاده می گردد که پس از مراحل برش و خمکاری به صورت ناودانی تولید می گردد. اندازه هر قسمت از خم های فلاشینگ متناسب با نقشه های هر پروژه متغیر بوده و توسط میخ فولادی بر ر وی تیرهای مورد نظر نصب گردیده و به کمک سیم آرماتور  یا تسمه مهار به سقف فیکس می شود. این نوع قالب  ماندگار بوده و نمی تواند پس از بتن ریزی مجددا مورد استفاده قرار گیرد.

تولیدکننده عرشه فولادی

 

جهت قالب بندی سقف عرشه فولادی از روش تخته هم میتوان استفاده نمود:

تخته چوبی :

از تخته های به قطر 2.5 سانتی متر و عرض 12 الی 15 سانتی متر استفاده  می گردد. جهت عدم جذب آب بتن توسط تخته ها را می بایست به روغن آغشته نموده و مطابق با دهانه های مختلف برش داده و توسط سیم آرماتور به سقف فیکس نمود و پس از به اتمام رسیدن مرحله بتن ریزی باز شده و در سقف های بعدی مورد استفاده قرار می گیرد.البته استفاده از تخته چوبی بدلیل یکدست بودن وسهولت اجرای نمای ساختمان و کاهش هرگونه هزینه هیلتی کاری و یکدست نمودن نمای ساختمان پیشنهاد نمیگردد.

گلمیخ ها در سقف عرشه فولادی(stud shear connector):

گلمیخ هایی که در این نوع سقف استفاده می شود به جهت نوع مصالح و روش خاص اجرا ، یکی از اجزای مهم این نوع سقف محسوب می شود. قطر این گلمیخ ها (برش گیر) حداکثر 20 میلیمتر و ارتقاع آنها بسته به گام ورق عرشه فولادی یا همان ارتفاع ورق عرشه متغیر می باشد که قطر معمول گلمیخ ها در بازار 3/4 اینچ یا 19 میلیمتر می باشد . در نهایت حداقل ارتفاع گل میخ بعد از نصب که از بالای ورق ذوزنقه ای اندازه گیری می شود که نباید کمتر از 40 میلیمتر باشد.ارتفاع گلمیخ ها بطور معمول با ورق عرشه شده گام 75 بطول 115 میلیمتر و با ارتفاع عرشه - گام 65 بطول 100 میلیمتر میباشند.

تولیدکننده عرشه فولادی

نصب گلمیخ ها:

گلمیخ ها توسط  دستگاه جوش قوس الکتریکی به نام stud welding ،بر روی پل ها و تیر های سازه ای جوش می شود. این فرایند جوشکاری می تواند هم به صورت مستقیم روی بال تیر سازه ای (attach welding direct) و از روی ورق فولادی انجام گیرد.

تولیدکننده عرشه فولادی

قبل از قرار گیری گلمیخ ، یک حلقه سرامیکی در محل جوش قرار می گیرد تا حوضچه مذاب ایجاد شده در لحظه ایجاد قوس الکتریکی را در برابر پاشش ، کنترل و محافظت نماید.

تولیدکننده عرشه فولادی

ضوابط عمومی گلمیخ ها: 

هندسه گلمیخ ها باید برای انجان جوش قوس الکتریکی به وسیله تجهیزات اتوماتیک خاص این کار مناسب باشد. نوع و اندازه گلمیخ باید در نقشه ها ، مشخصات فنی خصوصی و یا سایر مدارک طراحی تعریف شود.هر گلمیخ باید دارای یک حلقه محافظ حرارت از جنس سرامیک یا مصالح مناسب دیگر باشد. گلمیخ ها باید از جنس میله های سرد کشیده طبق مشخصات استاندارد مربوط باشند. تولید و پرداخت گلمیخ می تواند توسط عملیات حرارتی ، نورد و یا ماشین کاری شود. گلمیخ تولید شده باید دارای خواص و کیفیت یکنواخت بوده و عاری از هر گونه لوچه ، پلیسه ، شکاف ، ترک ، تابیدگی ، خمیدگی و یا ناپیوستگی های مضر دیگر باشد.

در صورت مشخص نبودن آرایش گلمیخ تیرهای اصلی در نقشه ها ، گلمیخ ها بایستی بصورت یک کنگره در میان اجرا شود.

گان جوشکاری تا پایان عملیات  جوشکاری و سفت شدن حوضچه مذاب بایستی بصورت  عمودی در محل جوشکاری نگه داشته شود.

سطح قطعه ای که گلمیخ ها به آن جوش می شوند باید عاری از هر گونه فلس ، زنگ ، رطوبت و یا هر گونه مواد مضری که مانع از انجام یک جوش مطمئن و خوب می شوند ، باشد.

ترمیم جوشکاری گلمیخ های مردود از آزمون تست خمش:

برای یکبار ترمیم جوش میتوان با سنگ فرز روی تیر را تمیز و مجددا" با استادولدینگ جوشکاری نمود و مطلب بسیار مهم این است که از چندین بار جوشکاری گلمیخ روی تیرها خودداری نمایید در صورت بروز هرگونه مشکل در جوش گلمیخ هایی که فرآیند قوس الکتریک با اشکال روبرو بوده پرهیز نمایید . روش ترمیم در این روش جوشکاری با تجهیزات پیش گرمایش (آون) و استفاده از الکترود 18-70 کششی و دور جوش گل میخ های شکسته شده میباشد.

پروسه جوشکاری گل میخ ها - برشگیرها

1.گلمیخ بر روی سطح مورد نظر قرار می گیرد

 1. پس از فشار دادن کلید گان دستگاه استادولدینگ ، گلمیخ به جهت ایجاد قوس الکتریکی به سمت بالا کشیده می شود.
 2. پس از ایجاد قوس الکتریکی گلمیخ به سمت حوضچه مذاب فرو می رود. مرحله نهایی ایجاد یک ساختار همگن بین گلمیخ و سطح مورد نظر

الزامات اجرایی در اجرای جوش گلمیخ ها :

گلمیخ ها باید با استفاده از تجهیزات خودکار جوشکاری گلمیخ ، که به یک منبع انرژی جریان یک سو با قطبیت مثبت متصل است ، جوش داده شوند. ولتاژ جوشکاری ، شدت جریان ، زمان و وضعیت تپانچه جوشکاری چهت گذاشتن و برداشت گلمیخ ها باید بر اساس تجربیات قبلی و یا توصیه های سازندگان گلمیخ و تجهیزات مربوطه و یا هر دو ، در وضعیتی بهینه قرار گیرد.

در هنگام جوشکاری با دستگاه Stud welding  اپراتور دستگاه باید موارد ذیل را رعایت کند :

- گازهای ناشی از عملیات جوشکاری می توانند برای سلامتی به شدت خطرناک و مضر باشند. اپراتور دستگاه باید صورت خود را از ناحیه جوشکاری دور نگاه دارد.

- اگر در فضای بسته عملیات جوشکاری انجام می شود حتماَ باید از سیتم های تهویه قوی استفاده شود تا گازهای ناشی از عملیات Stud welding  خارج گردد.

- چنانچه در فضای بسته از سیستم تهویه مناسب استفاده نمی شود اپراتور باید از ماسک های هوا استفاده کند.

- در مکان هایی که عملیات گریس کاری، تمیز کاری یا عملیاتی که اجرای آن ها پاششی اسپری است جوشکاری نباید کرد، چرا که گاز متصاعد شده ناشی از عملیات جوشکاری یا گاز ناشی از عملیات ذکر شده مخلوط می گردد و تشکیل گاز به شدت سمی و کشنده می کند.

- با چشم غیر مسلح و به صورت مستقیم نباید به عملیات جوشکاری نگاه کرد.

- در مکان هایی که جوشکاری Stud welding اجرا می گردد در زیر و اطراف محل جوشکاری نباید مواد یا وسایل آتش زا قرار داشته باشد چرا که مواد مذاب ناشی از جوشکاری به فضای زیر کار ریخته می شود و این مواد قابلیت احتراق و آتش زایی را دارا هستند.- کابل برق دستگاه Stud welder باید پیش و پس از هربار اجرای عملیات جوشکاری چک شود تا آسیب ندیده باشد و هنگام عملیات جوشکاری باید از گره خوردن کابل جلوگیری نمود چرا که در لحظه ی جوشکاری در کسری از ثانیه جریان بسیار زیادی می کشد و این گره خوردگی باعث داغ شدن کابل و سپس پس از گذشت زمان باعث آتش سوزی می گردد.

- اتصال های کابل های دستگاه باید با دقت و ابزارآلات مخصوص بسته شوند تا از ایجاد ARC  در هنگام اجرای عملیات در محل اتصالات جلوگیری نمود.

آرماتور :

آرماتور مورد استفاده در سقف عرشه فولادی مطابق با طراحی دال از آرماتور حرارتی که بطور معمول در ساختمان های مسکونی از آرماتور 8آجدار به فواصل 20 سانت در صورت هرگونه تغییر و اجرای آرماتور بندی خارج از دیتیل نقشه ها معادل سازی میلگرد ها - محاسبات تغییر مقطع میلگردها الزامی است. میلگرد نمره 12 آجدار در کف کنگره بعنوان میلگرد آتش پاد محاسبه و اجرا میگردد.  

تولیدعرشه فولادی

اجرای شبکه مش:

مقاومت تسلیم آرماتورهای مورد استفاده در دال بتن آرمه  ، مطابق ظوابط AISC ، نباید از 525 Mpa  تجاوز کند.میلگردها در هنگام نصب و بتن ریزی باید بدون زنگ زدگی زیاد و هرگونه خاک ، روغن ، چربی و یا پوشش دیگری که چسبندگی آنها به بتن را کاهش دهد ، باشد.

تولیدکننده عرشه فولادی

به علت وزن بیشتر شبکه مش پیش جوش شده(درهرمترمربع بدلیل هم پوشانی هر شبکه )و هزینه خرید آن معمولا" از میلگرد شاخه ای استفاده میشود.تفاوت وزن میلگرد آجدار شاخه ای و شبکه مش در نمره 8 به ازای هرمترمربع 1/25 کیلوگرم میباشد. 

بتن:

مقاومت فشاری بتن مورد استفاده با توجه به اینکه از بتن سبک یا بتن معمولی استفاده می گردد ، می تواند از 200 تا 300 کیلو گرم بر سانتی متر مربع متغیر باشد ، که با توجه به نوع بارگذاری و مشخصات دهانه تعیین خواهد شد. بتن معمول سقف عرشه فولادی با عیار 350 مورد استفاده قرارمیگیرد.

ضوابط بتن ریزی :

 • لوله تخلیه بتن را باید بطور متناوب و با دقت حرکت داد تا از تجمع بتن در یک نقطه جلوگیری شود.برای این کار به دو کارگر نیاز دارید. یکی برای جابجا کردن لوله و یکی برای پخش کردن بتن بیرون آمده از لوله . دقت داشته باشید که بیش از چهار نفر نباید در اطراف لوله تخلیه بتن حضور داشته باشند.
 • حتی الامکان بتن ریزی را از نواحی روی تیرهای میانی آغاز کنید.
 • لوله تخلیه بتن می بایست بصورت خوابیده روی سقف جابجا شود نه به صورتی که از سقف جدا شده و در نتیجه بتن در هنگام خروج از لوله به روی سقف پرتاب شود.
 • مجددا تاکید می کنیم که از تجمع بتن در یک نقطه به شدت خودداری کنید.

حداکثر اندازه سنگدانه مصرفی در بتن ریزی دال مرکب عرشه فولادی برابر 24 میلیمتر می باشد.بتن باید تا حد امکان در محل نهایی خود ریخته شود و در مواردی که این امر ممکن نیست ، دپوی بتن صرفا بر روی تیر های اصلی و فرعی مجاز بوده و دپوی بتن به هیچ عنوان بر روی عرشه های فولادی مجاز نیست. پس از بتن ریزی با توجه به شرایط جوی اقدامات لازم جهت عمل آوری بتن الزامی است. پس از گیرش بتن دال کامپوزیت عرشه فولادی دپوی مصالح صرفا بر روی تیر های اصلی سازه مجاز می باشد. 

این موارد را نیز قبل از شروع بتن ریزی کنترل نمایید:

 •  
 •       1. درصورت وجود شمع بندی از مطابقت آن با نقشه اطمینان حاصل کنید.
 •       2. از تمیز بودن سقف و عدم وجود اشیا و ابزار اضافی بر روی سقف مطمئن شوید.
 •       3. آرماتوربندی راچک کنید.
 •       4. آرماتورها باید بگونه ای ثابت شده باشند که در هنگام بتن ریزی جابجا نشوند.

شمع بندی :

 • در صورتی که طراحی سقف بگونه ای انجام شده باشد که به شمع بندی نیاز داشته باشید.معمولا دو حالت کلی از شمع بندی خواهید داشت .
 1. – یک ردیف شمع در وسط دهانه
 2. – دو ردیف شمع در یک سوم دهانه از هر طرف
 • هریک از این دو حالت از شمع بندی را داشته باشید باید به موارد زیر توجه داشته باشید.
 • هیچ گاه درمحل تکیه گاه شمع ها، ورق های عرشه فولادی را قطع نکنید.
 • هیچ گاه درمحل تکیه گاه شمع ها، ورق های عرشه فولادی را به شمع ها متصل نکنید.
 • همانطور که میندانید شمع از دو قسمت جک و تخته ی چهارتراش تشکیل شده است که هردوی اینها می بایست سالم بوده و متناسب با بار وارده  انتخاب و بکارگرفته شوند.بخصوص تخته ی چوبی باید دارای عرضی متناسب با ضخامت ورق عرشه فولادی هندسه ی

آن و همچنین طول دهانه باشد.

 • بطور معمول فاصله جک ها از یکدیگر درحدود یک متر می باشد. و عرض تکیه گاه که در واقع همان عرض تخته ی چوبی می باشد  بین 75 تا 100 میلیمتر است.
 • نکته قابل توجه در مورد تخته های چهارتراش چوبی اینست که این تخته می بایست حتی المقدور یک تکه بوده و کل عرض دهانه را پوشش دهد. (یعنی یک تخته ی بلند باشد نه چند تخته کوتاه )
 • پایه های جک ها باید در موقعیتی مطمئن و ثابت قرارداده شوندتا در هنگام بارگذاری از جای خود نلغزند و موجب ریزش سقف نشوند.

آشنایی با سقف عرشه فولادی

در عصر حاضر محققین در رشته مهندسی عمران که با بهره از دانش تکنولوژی در ساخت و ساز توانسته اند روش ها و مصالح جدید و به روز را متناسب با نیاز صنعت کشف و سپس تولید کنند . استفاده از مصالح جدید می تواند هزینه و زمان را در ساخت پروژه های عمرانی را به مقدار چشمگیری کاهش دهد . بهبود عملکرد سازه دست خوش روش ها و مصالح استفاده شده در پروژه ها می باشد . استفاده از سقف عرشه فولادی می تواند یکی از جدیدترین و بروزترین مصالح در مهندسی عمران باشد که این روزها از اهمیت ویژه ای نزد طراحان برخوردار است. سقف عرشه فولادی از متریالی همچون ورق فولادی سرد نورد شده گالوانیزه، گل میخ ها، بتن و آرماتور که اجزای اصلی تشکیل دهنده این نوع از سقف ها می باشد تشکیل شده است . در بحث اجرای سقف عرشه فولادی می توان گفت این نوع سقف ها در دو نوع سازه های بتنی و فولادی با رعایت ضوابط آیین نامه ای قابل اجرا هستند . در ادامه با ویژگی های این سقف ها بیشتر آشنا می شویم .

مزایای استفاده از سقف عرشه فولادی

 • این سقف ها با توجه به درگیری بین بتن و گل میخ ها باعث ایجاد یک سقف صلب می شوند . از مزایای استفاده از سقف های صلب می توان گفت که از لرزش های کف جلوگیری می کنند و در هنگام زلزله باعث می شوند سازه عملکرد مطلوبی را داشته باشد .
 • در این نوع سقف ها از بتن غیر سازه ای با توجه به استفاده از ورق های گالوانیزه u شکل سقف های عرشه فولادی که علاوه بر نقش سازه ای، نقش قالب را هم ایفا می کنند، صرف نظر می شود و وزن سقف را نسبت به سقف های متداول دیگر کاهش می دهد. وزن سقف کمتر به کاهش بار بر روی تیرها و ستون ها می انجامد. در نتیجه ستون ها و تیر ها به دلیل تحمل وزن کمتر سقف، لاغر تر می شوند و طبیعتا کاهش هزینه و زمان اجرای پروژه را در بر دارند .
 • پارامتر با اهمیت و کلیدی که در ارتباط با ساخت و اجرای پروژه ها وجود دارد، زمان اجرای پروژه می باشد. در اجرا سقف عرشه فولادی نسبت به دیگر سقف های متداول، زمان اجرای سقف بسیار کاهش یافته در نتیجه زمان اجرای پروژه نیز بسیار کاهش می یابد .
 • در سقف عرشه فولادی به دلیل استفاده از ورق های گالوانیزه که علاوه بر نقش سازه ای نقش قالب را هم دارند، از هزینه و زمانی که صرف قالب بندی در سقف های متداول می شود صرفه جویی می شود و همچنین این نوع سقف ها به دلیل پایدار بودن آنها در هنگام بتن ریزی تا دهانه های بزرگ نیاز به اجرای جک یا شمع ندارند . چنانچه طول دهانه از 4 متر تجاوز کند باید تیر فرعی اجرا گردد .

قیمت اجرا و تولید سقف عرشه فولادی

قیمت سقف عرشه فولادی را با توجه به نوسانات بازار ارز در ایران نمی توان بطور دقیق اعلام کرد . هزینه ها در این نوع از سقف ها  بستگی به پارامتر هایی مانند قیمت ورق های فولادی گالوانیزه U شکل ، برش گیر ها ( گل میخ‌ها ) ، ضخامت بتن و میزان آرماتور (میلگرد های حرارتی) در هنگام اجرای سقف عرشه فولادی دارد . قیمت دقیق این نوع سقف ها پس از انجام محاسبات و در دست داشتن نقشه های اجرایی به وسیله شرکت های تولید کننده سقف عرشه فولادی مشخص می گردد .

شرکت تولید کننده سقف عرشه فولادی

شرکت تولید کننده سقف عرشه فولادی می توانند با توجه به مهندسان متخصص و دستگاه های مدرن به عنوان طراح و تولید کننده سقف عرشه فولادی هر یک از اجزای تشکیل دهنده سقف عرشه فولادی که قبلا به آنها اشاره گردید را با توجه به پروژه و شرایط آن ، سقف ها را محاسبه و تولید کنند و سپس به بازار عرضه نمایند .سقف عرشه فولادی در بین سایر محصولات و مصالحی که به منظور ساخت و ساز یا پوشش دادن به سازه های مختلف به کار می رود یک استثنا به شمار می رود .

از جمله کاربردهای انواع سقف عرشه فولادی استفاده از این محصول در ساختمان های مدرن است که می توان در ادامه با ایجاد سقف های گچی و طرح دار یکی از زیباترین جلوه های بصری را در دکوراسیون جدید خلق کنید . همانطور که در مطالب قبلی نیز اشاره کرده ایم غیر از کاربردها و مزایای بیشماری که این نوع سقف فولادی- بتنی در مجتمع های عظیم صنعتی و مسکونی دارد دارای  قیمت  بسیار مناسبی نیز می باشد به طوری که قیمت سقف عرشه فولادی بسیار مناسب بوده و بنابراین مشوق خوبی برای افزایش کیفیت توسط تولید کننده سقف عرشه فولادی می باشد .

ویژگی استثنایی سقف عرشه فولادی

همانطور که در مطالب قبل ذکر کردیم نصب و اجرای سقف عرشه فولادی که غالبا بر عهده پیمانکاران و مجریان پروژه های ساخت و ساز می باشد نیز از هر نظر ساده بوده و می تواند ضمن سودآوری و بازدهی مالی برای شرکت سقف عرشه فولادی همچنین در مدت زمان کمتری پروژه را به اتمام برساند . اما این سقف یک ویژگی منحصر به فرد و استثنایی نیز دارد که شاید تاکنون در مورد آن چندان اطلاعاتی ارائه نشده است . در واقع  این نوع سقف فولادی دارای کانال ها و منافذ مناسبی به منظور عبور انواع لوله ها و انشعابات مختلف آب ، گاز یا سایر امکانات موجود در محل می باشد .

بهینه سازی فضا

یکی دیگر از ویژگیهای بهره گیری و اجرا سقف عرشه فولادی استفاده از حداکثر فضای ممکن است . بدین معنی که سقف مذکور تمامی فضای مورد نظر را پوشش داده و به راحتی می توان از بیشترین فضای ممکن در منزل یا واحدهای تجاری و صنعتی برخوردار باشیم . این ویژگی به خصوص در اماکن و واحدهای مسکونی با زیربنای کم بیشتر خودنمایی می کند . در واقع  مالکان این واحدها تمایل دارند تا از حداقل فضا حداکثر استفاده را ببرند و از همین رو نصب سقف مذکور می تواند به این دغدغه آنها نیز پایان دهد .

مقاومت بالا

مزیت یا ویژگی دیگری که انواع سقف عرشه فولادی از آن برخوردار هستند مقاومت و درجه استحکام مواد و مصالح به کار رفته در تولید این محصول است . هر چند در ظاهر استفاده از بتن ریزی و یا آرماتور بندی می تواند بیانگر نوعی سنگین بوده ان باشد ولی در واقع اینطور نیست و سقف مذکور یکی از سبک ترین و مقاوم ترین سقف های موجود در جهان می باشد . این خصوصیت از یک جنبه بیشتر از سایر جنبه ها اهمیت بیشتری پیدا می کند . در واقع استفاده از این نوع سقف در  مجتمع های تجاری ، مسکونی یا صنعتی به خصوص در کشورهایی  مانند کشور ما که بیشترین آسیب ها را از نظر حوادث طبیعی متحمل می شوند و خطرات مختلفی هر ساله از قبیل سیل یا زلزله ساختمان ها و بناهای مختلف را تهدید می کنند بسیار ضروری است. نصب این نوع سقف ضمن ایجاد فضای رقابت بین شرکت سقف عرشه فولادی که به عنوان تولید کننده سقف عرشه فولادی نیز شناخته می شود با سایر تولیدکنندگان داخلی و خارجی می تواند به تداوم تولید این محصول یاری برساند . در ضمن لازم است تا به تدریج انواع سقف فولادی جایگزین سایر مصالح  شوند . در واقع استفاده از این نوع سقف به منظور مقاومت در برابر زمین لرزه یا سیل و بارش های شدید به دلیل عایق بندی مناسب و استحکام آن می تواند بسیار موثر باشد .

درباره سقف عرشه فولادی :

عرشه فولادی یک ورقه نازک گالوانیزه است که توسط تیرهای فولادی ( تیر فرعی ) محکم نگه داشته می شود .این کار برای حمایت از غشای بتونی یا عایق سقف است . از سقف عرشه فولادی در سازه های فلزی و بتنی استفاده می شود . تغییرات در ضخامت ، شکل و عمق عرشه می تواند برای برآورده ساختن شرایط مختلف بارگذاری استفاده شود . طراحی خاص این سقف های فولادی باعث می شود که سختی نهایی سازه و مقاومت آن به حداکثر خود برسد . در واقع این طراحی خاص مقاومت فولاد و بتن در نیجه سازه را چند برابر می کند . این سقف ها مقاومت بالایی در برابر انواع بارهای وارد بر سازه دارند و رضایت مشتری را تا به امروز توانسته اند کسب کنند .

جهت سفارش کالا با کارشناسان واحد فروش شرکت فولادکبیرتماس بگیرید.

 

تولیدکننده عرشه فولادی